Ogłoszenie

Ogłoszenie

By Maciej Dobrowolski on 28 maja, 2021 in Organizacyjne

Wczoraj dotarła do nas informacja, że ktoś stworzył na Fb fałszywe konto Jacka Wielgusa, Prezesa Polskiego Związku Eksploratorów, posługując się jego imieniem i nazwiskiem oraz wizerunkiem, tym samym zdjęciem, jakiego używa na swoim prawdziwym profilu. Wyrządził szkody osobiste, naruszył osobiste dobra Jacka Wielgusa poprzez zamieszczenie m.in obraźliwych i wulgarnych komentarzy w stosunku do innych osób na kilku grupach poszukiwawczych.

Jacek Wielgus nie jest ich autorem i nie odpowiada za ich treść. Sprawę do administratora FB zgłosiło kilka osób i fałszywe konto zostało już zablokowane.

W związku z tym, że nie wiadomo ile dokładnie szkód ta kradzież tożsamości wyrządziła, prosimy wszystkie osoby z którymi ten podszywający się pod Jacka Wielgusa osobnik nawiązał jakiś kontakt o informacje.

Podszywanie się w internecie pod inną osobę jest karalne : Art. 190a § 2. K.k. karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8; podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek, inne jej dane osobowe lub inne dane, za pomocą których jest ona publicznie identyfikowana, w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.

Dlatego też sprawę zgłaszamy do prokuratury.

Joannna Kaferska-Kowalczyk

Pełnomocnik ds. informacji publicznej i komunikacji

Polskiego Związku Eksploratorów

 

Leave a reply